Drugą po Mercedesie AMG GT gwiazdą tego tygodnia jest bez wątpienia nowa Mazda MX-5. Tym razem Japończycy delektują nas informacjami na temat swojego auta i właśnie przedstawili kilka nowych danych.

2

O nowej MX-5 słyszymy już od ponad tygodnia. W zasadzie codziennie producent a to wrzuci do sieci kilka nowych fotek lub napisze w oświadczeniu kilka linijek o czymś czego jeszcze teoretycznie nie powinniśmy wiedzieć. Chyba najnowszą informacją dotyczącą japońskiego roadstera jest oficjalne potwierdzenie jednego z silników. Potencjalny klient w podstawowej wersji MX-5 otrzyma 4-cylindrowy silnik benzynowy 1,5 l SKYACTIV-G. Natomiast o jego parametrach wiemy tylko tyle, że legitymuje się maksymalną mocą 130 KM. Ponadto z różnych źródeł wiadomo, że masa roadstera wyniesie 1020 kg co stanowi 100 kg mniej względem poprzednika. Jeśli to prawda to duży plus dla nowej Miaty. 100 kg w tak małym aucie to już coś.

4

Niestety to tyle z potwierdzonych informacji o nowej Maździe. Na kolejne trzeba jeszcze trochę poczekać a szkoda. Od zawsze lubiłem MX-5ątki. Nawet mogę śmiało powiedzieć, że jest to jeden z moich ulubionych samochodów. Rajcuje mnie ta niepraktyczność w postaci znikomego bagażnika, otwierany dach i oczywiście tylny napęd. No cóż, pozostaje tylko pomarzyć i z niecierpliwością czekać na kolejne informacje.