W przyszłym miesiącu rusza paryski salon samochodowy, więc producenci nie próżnują i prezentują zapowiedzi nowych konceptów. Każdy stara się jak może a Citroen nawiązał współpracę z Ines de la Fressange Paris w celu zaprojektowania designu dla koncepcyjnych DS3 i DS3 Cabrio.1

Wszystkie produkty Citroena z linii DS. już same w sobie mi się podobają, bo swoim wyglądem pozytywnie wyróżniają się z tłumu innych aut. Tym razem jednak mowa o wersjach koncepcyjnych, którym również nie można odmówić polotu.

3

Według artystów DS3 w zamkniętym nadwoziu zostało polakierowane na kolor Ink Blue podczas gdy jego dach nosi odcień Onyx Black. Jeśli chodzi o odmianę Cabrio to kolor jej nadwozia jest jeszcze bardziej skomplikowany i zwie się Perla Nera Black, a miękki składany dach pracownicy studia projektowego określili kolorem Infinite Blue.

5

Na uwagę zasługują również 17-calowe felgi w ciekawym kształcie i czerwonymi wstawkami w miejscu piast. Czerwony kolor zdobi jeszcze lusterka boczne, które dzięki wyrazistej barwie wyróżniają się z nadwozia.

6

W kabinie również zauważymy kolor czerwony, gdyż deska rozdzielcza została wykonana z czerwonego tworzywa. Oprócz tego wnętrze zdobią niewielkie emblematy i skórzana tapicerka z szwami w kolorach czerwono-biało-niebieskim. Kolory te możemy jeszcze zobaczyć choćby nad tylnymi lampami.

Na premierę Citroena DS3 i DS3 Cabrio Concept trzeba będzie poczekać do 4 października.