Na tegorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood na stoisku Nissana można było dojrzeć ciekawy koncept – 2020 Vision Gran Turismo. Ponieważ obecny GT-R liczy sobie już kilka lat stażu na rynku, więc kilka osób w branży szybko wpadło na pomysł, że tak oto będzie wyglądał następca „Godzili”.15

Patrząc na zdjęcia 2020 Vision Gran Turismo ciężko mieć jakiekolwiek przemyślenia na temat, czy będzie to następca jakiegoś obecnego modelu Nissana. W tym wypadku nie trzeba się nawet dokładniej przyglądać, aby stwierdzić że jest to typowy owoc pracy stylistów, który w gruncie rzeczy niczemu nie służy. Taka typowa pokazówka.

6

Natomiast dziennikarze zagranicznych tytułów szybko dorobili sprawie tło i prześcigają się nagłówkami jakoby 2020 Vision Gran Turismo pokazywał przyszłe oblicze GT-R. Warto zauważyć, że Nissan nic takiego nie mówi i moim zdaniem nie powie, bo nie ma co. To zwykły koncept, który swoim wyglądem jest tak odjechany, że ciężko się w nim dopatrzeć przyszłości jakiegokolwiek modelu produkcyjnego.

9

Kolejnymi plotkami, choć w tym wypadku bardziej prawdopodobnymi jest stwierdzenie, że następca GT-R otrzyma 3,8-litrowy silnik twin-turbo V6 – czyli ten sam co dotychczas – wspomagany przez motor elektryczny. Według kolejnych niepotwierdzonych informacji wynika, że maksymalna moc tego układu to 785 KM i 1000 Nm momentu obrotowego.

Być może Nissan potwierdzi część z tych informacji na Tokyo Motor Show 2015.