Volkswagen przygotował nowego Beetle do swoich zawodów w rallycrossie – Beetle Global Rallycross. Ich nowa maszyna ma napęd na wszystkie koła i aż 550 koni mocy!

2

Oglądając nowe wideo promujące wyścigowego Garbusa zacząłem się zastanawiać czemu Volkswagen nie promuje tego auta w wersji cywilnej. Uważam, że byłby to bardzo dobry pomysł dla niemieckiego producenta. W końcu od kilku lat jest moda na takie samochody typu „retro”. Nowe MINI cieszy się nie małą popularnością. Fiat z modelem 500 również stał się hitem. Citroen odświeżył linię DS, a Volkswagen fakt, wypuścił nowego Beetle, ale jakby brak mu reklamy. Wolą promować nowe Polo czy Up!’a a o Garbusie ani słowa.

Wracając jednak do tematu, wyścigowego Beetle’a będzie można zobaczyć już w ten weekend. Może trochę daleko bo aż w Los Angeles, gdzie razem z zespołem Volkswagen Andretti Rallycross będzie brał udział w dwóch wyścigach.

3

Jak informuje nas producent, auto przeszło cały szereg modyfikacji. Można wymieniać wiele bo pewnie w całym samochodzie nie ma ani jednej rzeczy pochodzącej z wersji seryjnej, ale w skrócie jest to szersze nadwozie, aerodynamiczne dodatki, ogromne tylne skrzydło, 17-calowe felgi z oponami Yokohama, nowy zawias i wydajniejsze hamulce.

1

Źródłem napędu jest wdawać by się mogło skromny silniczek 1,6 litra TSI, ale już o bardzo nieskromnej mocy. Wyścigowego Garbusa za pośrednictwem 6-biegowj skrzyni sekwencyjnej napędza aż 550 KM. To w połączeniu z napędem na wszystkie koła katapultuje Beetle’a do 100 km/h w 2,1 sekundy! Czemu inne auta o większych mocach nie mają takich osiągów?