Z pewnością gwiazdami tego tygodnia będą koncepty, które będziemy mogli zobaczyć na Paris Motor Show. Oto jeden z nich. Toyota C-HR, która obecnie reklamowana jest jako kompaktowy crossover i ciężko znaleźć jej jakieś normalne określenie.7557897641884348257

Moda się zmienia, więc i auta nam się zmieniają. Dochodzą nowe określenia i różne typy nadwozia. Najczęściej wymyślają je marketingowcy, więc chyba tylko oni się jeszcze łapią co jest co. Dzisiaj Toyota pokazała nam grafiki przedstawiające kompaktowego crossovera. Może nie jestem na bieżąco, ale gdzieś słyszałem definicję, że crossoverem nazywamy wszystko czego nie możemy nazwać ani SUV-em, ani hatchbackiem, ani nawet coupe.

1529755814559186890

Ostatnimi czasy na ulicy zapanowała moda na podwyższone hachbacki. Zwykłe nieduże autko z napędem na przednią oś i trochę podwyższone. Jak Caprur albo Juke. Teraz idziemy jednak jeszcze dalej i mam wrażenie, że już gdzieś w niedalekiej przyszłości zobaczymy podwyższone coupe. Jaki jest tego sens? Prawdopodobnie tylko stylistyczny i uważam, że właśnie do takiej grupy aut należy Toyota C-HR, która być może kiedyś pojawi się w sprzedaży.

Choć połączenie coupe i czegoś o podwyższonym nadwoziu wydaje się dziwne i głupie, to patrząc na fotki od Toyoty chyba wcale takie nie jest. Sylwetka auta jest trochę niestandardowa, ale odbieram ją pozytywnie. Przód C-HR jest nieco groźny i prawdopodobny w wersji produkcyjnej natomiast tył jak na koncept przystało, pełno w nim załamań i ostrych linii. Interesujące wydaje się też wyeliminowanie słupków B i C. Na pewno takie rozwiązanie znacznie ogranicza widoczność, ale kto dzisiaj przejmuje się widocznością w samochodach? W większości nowych aut słupki są bardzo grube, a tylne szyby coraz bardziej się kurczą, więc prawdopodobnie i takie rozwiązanie nie powinno nikogo dziwić.

Na chwilę obecną Toyota nie podaje konkretnych informacji. Nie wiadomo co z silnikami, cenami, wyposażeniem, czy ofertą. Oficjalnie jednak wiadomo, że premiera Toyoty C-HR odbędzie się 2 października na Paris Motor Show.