Kilka tygodni temu było tak głośno o tej Maździe, że teraz ciężko napisać już coś nowego. Tak to już jest, gdy producent wyprztyka się ze wszystkich informacji przed oficjalną premierą, która miała miejsce dzisiaj w Paryżu na Paris Motor Show.1

O nowej Miacie MX-5 wiadomo, że trochę schudła, ale w biodrach to jej się poszerzyło. Waży 100 kilo mniej niż równie piękna poprzedniczka, jest 105 mm krótsza, o 20 mm niższa, ale za to szersza o 10 mm. Producent przypomina nam, że nowy model ma napęd na tylne koła i rozkład mas w stosunku 50:50, czyli tak jak wszystkie poprzednie edycje kultowego roadstera.

6

Pod maską europejski klient zobaczy silnik o pojemności 1,5 litra i o mocy… no właśnie. Wcześniej mówiło się, że będzie to 130 KM, a w chwili obecnej stanęło na 141 KM. Wyraźna tendencja progresywna. Są też serwisy mówiące, że moc nie została podana. Tak czy inaczej w sprzedaży będzie również odmiana amerykańska. Różnić się będzie ofertą silnikową. Dostępna będzie także jednostka 2-litrowa z przewidywaną mocą ponad 200 KM.

4

Jednak w chwili obecnej jedyne co możemy zrobić z Mazdą MX-5 to się na nią trochę pogapić w Paryżu. Do sprzedaży wejdzie w przyszłym roku jako model na 2016 rok.