Włosi słyną z supersamochodów. Ferrari, Lamborghini, Maserati to ikony włoskiej motoryzacji, ale okazuje się, że ktoś chce do nich dołączyć z zupełnie innym pomysłem. Tecnicar chce zbudować pierwszy elektryczny supersamochód!6

Do tej pory jeszcze nikt nie zbudował supersamochodu tylko na prąd. Były hybrydy jak Porsche 918, LaFerrari czy P1, ale nikt nie podjął się zrobienia superauta bez silnika spalinowego. Można jednak było przewidzieć, że kiedyś to nastąpi. Pierwszy okazał się włoski Tecnicar z modelem Lavinia.

5

Auto na razie jest w fazie wstępnego projektowania i nie wiele można o nim powiedzieć prócz założeń. Otóż Lavinia jeśli powstanie otrzyma silnik elektryczny o mocy około 800 KM. W założeniu pierwsza setka pojawi się na liczniku po 3,5 sekundy a prędkość maksymalna wyniesie 300 km/h. Moim zdaniem nie są to rewelacyjne wyniki jak na taką moc i silnik elektryczny, który jest chwalony za „szybkie przyspieszanie”. Nie wiem też jak producent rozwiąże sprawę zasięgu. Prawdopodobnie auto żeby móc przejechać te 20 km będzie musiało ciągnąć za sobą przyczepkę z akumulatorami, ale miejmy nadzieję, że wymyślą lepszy pomysł.

14100623671847366331

Za projekt Tecnicar Lavinia odpowiedzialny jest Giuseppe Ferrazzano, a wizualizacje 3D stworzył Angelo Granata.