Nowa linia Lexua według mnie jest bardzo fajna i o wiele lepsza od poprzedniej stylistyki całkowicie pozbawionej charakteru. Teraz Lexus postawił na zdecydowane i ostre linie, które sprawdzają się bardzo dobrze, lecz dla… sedanów. Te SUV-y wydają się ogromne, napompowane jak kulturyści!2

Teraz panuje jakaś dziwna tendencja do robienia wielkich samochodów. Całkowicie bez sensu. Takich gigantycznych, wysoki aut na dużych kołach, przesadzonych nadkolach, masywnym przodzie i tyle przeszczepionym ze sprzętu AGD. Popatrzcie na Hondę CR-V od tyłu i będziecie wiedzieć o co chodzi. Tu jest podobnie i odnoszę wrażenie, że ten samochód musi być strasznie niepraktyczny pod względem parkowania. Chyba, że wjedziemy nim na inny samochód bo nie zauważymy.

4

Tak czy siak, te auto niedługo wyjdzie na rynek amerykański i będzie kosztować w podstawowej wersji 34 480 dolarów. W środku oczywiście luksus bo to Lexus. Kierownica obita skórą zresztą podobnie jak fotele, 7-calowy wyświetlacz oraz takie sprawy jak fotele i szyby sterowane elektrycznie.

1986197368645818796

Pod ogromną maską Lexusa NX zobaczymy 2-litrowy turbodoładowany silnik zapewniający kierowcy 238 KM i 349 Nm. W cenie standardowej dostaniemy napęd tylko na przednią oś, ale dopłacając 1 400 dolarów otrzymamy napęd na wszystkie koła.

Jeśli komuś przypadł do gustu Lexus NX to całkiem rozsądna wydaje się być wersja NX 300h, która z przednim napędem kosztuje 39 720 dolarów, a AWD 41 310 dolarów.