Choć Renault jeszcze nie wiele mówi na temat mocniejszych wersji nowego Twingo, to wiele osób nie może się ich doczekać. Powód jest prosty. To jedyne auto tej klasy z napędem na tył. Na szczęście X-Tomi nie każe nam czekać na Renault i sam stworzył wizualizacje Twingo GT.

1

Pomysł Renault z wypuszczeniem na rynek tylnonapędowego Twingo uważam za genialny. Obecnie prawie wszystkie auta pędzone są na przód, więc przydałby się taki mały wyjątek. Takie małe Twingo z napędem na tył. Oczywiście jest kilka minusów. Powszechnie krytykowany jest brak możliwości wyłączenia kontroli trakcji i trochę mała moc silniczka. Faktycznie, 0,9 litra z turbosprężarką dające raptem 90 KM nie jest chyba szczytem marzeń i nieco otępia charakter Twingo.

2

Na szczęście ma powstać wersja sygnowana literami GT. Pod maskę również trafi ten sam silnik – 0,9 litra, ale już z nieco większą mocą. Szacuje się, że Renault wyciągnie koło 110 – 120 KM, co brzmi już lepiej, aczkolwiek chyba również nie robi z Twingo GT wariata.

3

Na wizualizacjach od X-Tomi widzimy małe czerwone autko z nieco bardziej muskularną sylwetką niż oferuje to producent w standardowej wersji. Do tego dochodzą jeszcze ładnie wkomponowane w zderzak dwie końcówki układu wydechowego.

Premiera Renault Twingo GT nie jest jeszcze zaplanowana, ale mówi się, że może ona nastąpić w 2016 roku.