Brytyjskie media podają, że Kia GT4 Stinger być może trafi do produkcji już za kilka lat! Uważam, że to świetna informacja dla sympatyków sportowych samochodów i ogromny postęp koreańskiego producenta.1

Jakoś niedawno zdarzyło mi się popełnić wpis, w którym lekko zachwalałem Kię. Pisałem, że bardzo mi się podoba tempo w jakim się rozwijają i teraz gdy dowiedziałem się, że Kia GT4 Stinger ma szanse ujrzeć światło dzienne podtrzymuję te słowa. Jeszcze raz powtarzam, że moim zdaniem jest to najszybciej rozwijający się producent samochodów.

6

Tym razem nie będę pisał o tym jak Kia wyglądała kiedyś i wolę skupić się na teraźniejszości. Wiem, że puki co nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. To że jakiś tam szef Kia CEO powiedział, że jest taka szansa, aby Kia GT4 Stinger trafiła do salonów sprzedaży to wcale nie oznacza, że tak się stanie. Równie dobrze ten gość może za rok stracić tę posadkę (czego mu oczywiście nie życzę) lub dostarcza nam takich informacji, aby w mediach podgrzać trochę atmosferę (czego z kolei nie życzę klientom Kii). Przecież jeśli Kia GT4 Stinger będzie tylko salonową pokazówką, to nikt za te kilka lat nie będzie pamiętał, że ten model miał kiedyś wejść do sprzedaży.

7

Na chwilę obecną jednak zostawmy tę teorie spiskową w spokoju i żyjmy w świecie fantazji i nadziei, że Kia GT4 Stinger pojawi się w ofercie producenta w 2016 roku jak donoszą dzisiejsze informacje. Według obecnych ustaleń pod maską GT4 Stinger zagości turbodoładowany silnik 2-litrowy o szacowanej mocy 320 KM. Najciekawsze jest to, że moc trafi na tylne koła za sprawą 6-biegowego manuala. Nie wiadomo ile to cudo ma kosztować, ale zapowiada się ciekawie.

Oprócz Kia GT4 Stinger, producent zastanawia się jeszcze nad wprowadzeniem kolejnego konceptu. Mowa o Kii GT, którą mogliśmy zobaczyć na Frankfurt Motor Show 2011. Samochód stałby się flagową maszyną producenta. Pod jego maską konstruktorzy przewidzieli turbodoładowane V6 3,3 litra o mocy 395 KM. Napęd trafiałby na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowego automatu.

17600429691808194511

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że zarząd Kia nie robi nas w wała z tymi obietnicami i coś z tego będzie.