Czemu niemiecki producent nie wpadł jeszcze na pomysł zrobienia Mercedesa AMG GT Shooting Brake? Wizualizacja stworzona przez Theophilus Chin prezentuje się równie dobrze jak standardowa wersja dostępna w produkcji.3

Odnoszę wrażenie, że Theophilus Chin nabrał ostatnio ochoty na ścięte kombiaki. Około dwóch tygodni temu narysował trochę śmieszną, ale jednocześnie dość atrakcyjną wizualizację Porsche Cayvana, a teraz jego obróbce poddany został Mercedes AMG GT Shooting Brake. Nie da się ukryć, że oba rysunki reprezentują zbliżone idee, które notabene bardzo mi pasują.

1

Wtedy napisałem, że Cayvan przypomina mi dawne BMW Z3 Coupe, które również cechowało się wysokim, ale ściętym tyłem. Dawniej to jeszcze nie nazywało się Shooting Brake, ale że wszystko idzie z postępem to marketingowcom i taką konstrukcje udało się nazwać dwoma niepasującymi do siebie słowami. Mercedes AMG GT Shooting Brake czerpie to samo rozwiązanie. Moim zdaniem mógłby być on nawet pewnego rodzaju konkurencją dla wspomnianego Z3 Coupe, gdyby nie dość istotny upływ czasu.

2

Odnosząc się jeszcze do Porsche Cayvan muszę stwierdzić, że tym razem Theophilus Chin narobił się dużo mniej. Teraz wystarczyło dorobić inny kształt dachu do Mercedesa AMG GT, gdy w przypadku Cayvana artysta musiał całkowicie zmienić bryłę nadwozia. Tak czy inaczej, wizualizacja Mercedes AMG GT Shooting Brake zasługuje na uznanie i uważam, że zyskałaby swoich klientów gdyby trafił do oferty.

Zacząłem się jeszcze zastanawiać, czy aby na pewno Theophilus Chin nie robi tych wizualizacji trochę żeby coś zamanifestować. Pewien czas temu był straszny boom na te dziwne nadwozia i każdy Mercedes musiał posiadać swoją odmianę Shooting Brake. Czyżby internetowy designer tworząc Porsche Cayvan i Mercedes AMG GT Shooting Brake nie naśmiewał się z tej sytuacji?