Kolejna część Szybkich i Wściekłych pomimo sporych przeciwności losu ukaże się 7 kwietnia 2015 roku. Furious 7 trailer dostępny jest w sieci od kilku dni i pokazuje najbardziej efektowne sceny z filmu.1

Na pewno wszyscy pamiętają tragiczną śmierć Paula Walkera, wiec nie ma sensu abym kontynuował ten przewlekły temat i dorzucał do tego swoje trzy grosze. Kilka dni temu pojawił się w sieci pierwszy zwiastun popularnego filmu Furious 7 trailer. Widać w nim postać Briana O’Connera, więc ekipa filmowa stanęła na wysokości zadania i tak poskładała nagrane wcześniej ujęcia, aby nie pozbywać się ze scenariusza głównego bohatera.

Podobno przy realizacji zarówno zwiastuna Furious 7 trailer i pełnego filmu, aby odtworzyć postać Braina w scenach, w których nie dane mu było wystąpić posłużono się programami komputerowymi odtwarzającymi Paula Walkera. Jednak nie wszędzie było to możliwe, więc w niektórych scenach możemy zobaczyć też braci Paula – Cody’ego i Caleb’a.

W pozostałe rolę wcielają się dobrze nam znani z poprzednich części aktorzy. Vin Diesel zagrał Dominic’a Toretto, Sung Kang odtworzył postać Han’a, Jason Statham to filmowy Ian Shaw, a Luke’a Evans zobaczymy jako Owena.

2

Oglądając Furious 7 trailer po raz kolejny widzimy spektakularne efekty specjalne, do których przyzwyczaiło nas już Universal Studio. W każdej kolejnej części widzimy coraz mniej realistyczne sceny, z których internauci zaczynają się już trochę nabijać. Wcale się im nie dziwię. Ja również nie przepadam za wyreżyserowanymi momentami, w których samochód przy znacznej prędkości nagle ni z tego ni z owego staje na tylne koła. Uważam, ze takie zagrania ze strony ekipy filmowej negatywnie odbijają się na całym filmie. Często nawet odnoszę wrażenie, że akcja jest tłem do efektów specjalnych, bo po jej zakończeniu nie wiem o co poszło. Wiem natomiast, że kamera trochę podyndała na wysięgniku, aktorzy porobili groźne miny, coś wybuchło, a efekt jest taki, że jak główny bohater jechał tak jedzie dalej.

Ale taki to już chyba taki urok Szybkich i Wściekłych. Zapraszam do zobaczenia Furious 7 trailer. Popatrzycie sobie na dobrze zrobione auta.