Bentley crossover został właśnie pokazany na nowym wideo pochodzącym wprost od producenta. Pokazany? Wróć! Widzicie tu jakiś samochód?1

Betnley właśnie wrzucił do sieci niedługi filmik zapowiadający swojego nowego i zarazem pierwszego crossovera, ale zamiast pokazać nam coś związanego z tym autem wolał nagrać minutowy filmik z hałdami piachu. No dobrze, gdy po raz kolejny odtworzyłem wideo zobaczyłem jakieś cienie samochodu, którym rzeczywiście może być Bentley crossover. Sugerują to choćby przednie lampy zarysowane na tle pustyni i w pewnej chwili dość wyraźne logo Bentleya uderzane przez jakieś blaszki.

2066960235597736289

Nie wiem natomiast czemu producent zdecydował pokazać Bentley crossover w takiej scenerii. Nie jestem przekonany czy aby na pewno jest ona odpowiednia. W końcu ich auto nie będzie off-road’ową terenówką mogącą jechać wszędzie i po wszystkim, lecz luksusowym samochodem z wyższym nadwoziem. Coś w rodzaju Porsche Cayenne , do którego bardziej pasuje elegancka kobieta z szoferem, który otwiera jej tylne drzwi przed drogim hotelem niż pustynia. Chyba Bentley nie szykuje się na rajd Dakar.

1106911775745282935

Dzisiejsze wideo pokazuje jeszcze olbrzymie połacie skóry wykorzystane do produkcji auta Bentley crossover. Nie wiem czy dobrze odczytuję intencję Bentleya, ale producent chyba chce nam przekazać, że bentley crossover jest „uszyty na miarę”. Jednak oprócz skóry samochód będzie składać się z masywnej sylwetki z muskularnie zarysowanymi nadkolami, mocno spadzistą tylna szybą, a w kabinie znajdziemy stylową kanapę.

Z poprzednich doniesień wiadomo, że Bentley crossover będzie opierać się na platformie podwoziowej MLB Evo. W ofercie klient będzie mógł znaleźć 4-litrowy silnik twin-turbo V8 lub coś bardziej wymagającego, czyli 6-litowa jednostka W12.

Do pokazanego wyżej filmu, Bentley dołącza jeszcze kilka zdjęć swojego planowanego dziecka. Na którym z nich widzicie auto?