W sieci pokazał się bardzo ciekawy render Volkswagen CC Shooting Brake w wykonaniu RM Design. Niestety prawdopodobnie nowe nadwozie do CC pozostanie tylko w sferze marzeń, a Volkswagen nigdy się na nie nie zdecyduje.1

Nie mam w zwyczaju pisać o produktach marki Volkswagen bo wydają mi się one niezmiernie nudne. Może mają fajne silniki TSI, szybkie, aczkolwiek nienajlepsze w utrzymaniu skrzynie DSG i są największym koncernem motoryzacyjnym w Europie, ale ich samochody niczym mnie nie zachwycają. Wyglądają tak zwyczajnie, tak pospolicie, niczym się nie wyróżniają, że staja się całkowicie niezauważalne. Pasują za to do taksówkarzy na postojach i handlowców, choć oni preferują Skody. Bo tańsze. Są jednak dwa modele niemieckiego producenta, na które może nie tyle bym się skusił, ale polecił lub chętnie się przejechał. Na myśli mam Scirocco i Volkswagena CC. Oba są dość rzadko spotykane na ulicach i jakby odbiegają od nudnych standardów wyznaczanych przez pozostałe modele. Dlatego spodobał mi się render Volkswagen CC Shooting Brake sporządzony przez niezależnego artystę Remco Meulendijk podpisującego się jako RM Design.

2

Z początku tył auta mi lekko nie leżał, bo taki kwadratowy, mało opływowy, trochę jak w karawanie. Po chwili jednak przestało mnie dręczyć to głupie spojrzenie na ten samochód i teraz widzę całkiem niezłe auto. Szczególnie dobre są te końcówki układu wydechowego. Szerokie, srebrne trapezy elegancko wkomponowane w tylny zderzak pasują tutaj idealnie. One nie są tam po to, aby Volkswagen CC Shooting Brake udawał sportową maszynę, ale po prostu dobrze się komponują. Remco Meulendijk mógł tylko wkleić inne felgi. Takie z mniejsza ilością ramion, ale bardziej potężne. Te wyglądają jakby pochodziły ze zwykłego Passata. Nie wiem jednak czy artysta z RM Design nie przeholował z ich rozmiarem. Przynajmniej na zdjęciu wydają się być strasznie duże, co może negatywnie wpływać na przestrzeń wewnątrz auta.

Tak czy siak, Volkswagen Shooting Brake pewnie nigdy nie powstanie i zapomnimy o tym projekcie zaraz po przeczytaniu tego wpisu. Jednak z tego co mi wiadomo nowy CC pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2016 roku, co też jest dobrą wiadomością bo zwykła wersja według mnie prezentuje się również bardzo dobrze. Nawet gdybym miał wybierać między CC a Volkswagen CC Shooting Brake brałbym zwykłe CC.