Tak wygląda przerobione przed tunerów elektryczne BMW i3 3D Design. Na ogół auta z silnikiem elektrycznym nie cieszą się popularnością wśród firm tuningujących, jednak i3 wyłamuje się z tej zasady. Do BMW na prąd przyczepili się 3D Design i Studie Thailand.1

Nie pamiętam, aby do jakiegokolwiek innego auta elektrycznego istniały pakiety tuningowe oferowane przez różne firmy. Pewnie dlatego, że nie ma zbyt wiele takich aut i cieszą się one nikłym zainteresowaniem wśród klientów i fanów marki. Do tej pory większość samochodów z silnikiem na prąd była albo totalnie niszowa i zbankrutowała jak Fisker lub okazały się bezpłciowymi produktami jak Mitsubishi i-MiEV lub Peugeot iOn. BMW postanowiło zerwać tę niechlubną tradycję modelem i3. Nie mówię od razu, że jest on jakiś mega popularny, bo chyba jeszcze żadnego nie widziałem na ulicy, ale w dziennikarskich testach wypadł pozytywnie i dużo się o nim mówi w przeciwieństwie do konkurencji. Nic więc dziwnego, że tunerzy zainteresowali się tym autem i powstało BMW i3 3D Design.

9715645561540225576

Jeśli dobrze pamiętam, jest to chyba trzecia już modyfikacja bawarskiego elektryka. Wcześniej modyfikowali je SR Auto Group i Eye Ryn, o którym pisałem wcześniej. Przerobione BMW i3 3D Design jest prawie całe pomalowane na bardzo wyrazisty pomarańczowy z połyskującymi czarnymi grafikami. Czarne są również felgi MAK z niskoprofilowymi oponami. Oprócz charakterystycznego malowania w BMW i3 3D Design widać zmienione zderzaki, a tył zdobi kosmetyczny spojler na klapie bagażnika. Wewnątrz BMW i3 3D Design również jest pomarańczo-czarno. Zmianie uległy siedzenia, które teraz pochodzą od Recaro model LX-F.

1814829869355798179

Najdziwniejszym elementem tuningowym, moim zdaniem trochę wiejskim jest generator dźwięku silnika. Wiadomo, elektryk więc tuner raczej go nie wzmocni bo się na tym nie zna, to chociaż dał rasowy odgłos prawdziwej sportowej maszyny. Klient do wyboru może posłuchać słynnej rzędowej szóstki z dawnych BMW lub czegoś bardziej rasowego. W zależności na co ma ochotę może pomarzyć, że prowadzi auto z silnikiem V8, V10 lub V12. Można powiedzieć do wyboru, do koloru, ale ten jest tylko jeden. Pomarańczowy.