Nie sądziłem, że na świat przyjedzie jeszcze jeden Ford GT, a tu proszę, proszę. Myliłem się, oj mocno się myliłem. Może i wspominano o tym już od pewnego czasu, ale albo w to do końca nie wierzyłem, albo po prostu umknęło to mojej uwadze. Zresztą teraz już nie ważne bo liczą się fakty. Premiera nowego Forda GT nastąpi już podczas tegorocznych targów w Detroit. Zdziwieni? Ja owszem.

gt6

Nigdy nie byłem wielkim sympatykiem tego modelu, ale przyznaje podobał mi się. Sam do końca nie wiem w jakiej startuje on klasie i kto do końca jest jego konkurentem, ale czy to ważne? Liczy się, że ma takie coś dzięki czemu się o nim mówi. Jet to z pewnością największy news tego tygodnia nie licząc oczywiście ataku na redakcje Charlie Hebdo.

gt

Według informacji prasowych, Ford GT ma być lekki, aerodynamiczny, zajebisty i mieć rewelacyjny stosunek mocy do masy. W skrócie miód malina. Pod pokrywę silnika trafi centralnie umieszczony silnik 1.0 l EcoBoost. Nie no, #soreczka. Oczywiście sobie żartuję, choć pewnie niezbyt śmiesznie bo sprawa jest poważna. Jednak bardzo bym się nie zdziwił jakby Ford zdecydował się na taką jednostkę w połączeniu jeszcze z czymś na prąd. Rzeczywistość natomiast prezentuje się znacznie lepiej. Między osiami spocznie 3,5 litrowe V6 EcoBoost TwinTurbo o mocy ponad 600 KM.

ss4

Szybko zmieniamy temat na koreańskiego newsa. I tu Was zaskoczę, nie mam zamiaru się dzisiaj naśmiewać z nowego SSangYong’a, bo naprawdę nie ma z czego. Wiem, że dawne modele tej marki wyglądały jak jakieś poczwary lub inne pokrzywdzone przez naturę organizmy. Ten jest zupełnie spoko. Owszem, brakuje mu jeszcze sporo do europejskich standardów, ale zmierza to wszystko w dobrym kierunku.

ss3

Nawet wnętrze nie wydaje się być złe. Prawdopodobnie jakby się przyjrzeć to bez dotykania wieje tandetą, ale podejrzewam, że jest to kamień milowy w wykonaniu tej marki. Fotele wyglądają całkiem schludnie i mają nawet minimalne podparcie boczne.

ss

Najmniej zaś podoba mi się tył SsangYong’a Tivoli. Jak dla mnie jest on zbyt plastikowy i wygląda jakby miał za chwile przestać być integralną częścią całości, ale że cały model mi się podoba to powstrzymam się od dalszych komentarzy.

Według mnie Koreańczyk ma szanse zyskać sporą część klientów na naszym rynku. Wiadomo, że nie będą to fani samochodów jak ja albo Wy, ale ktoś dla kogo znaczek nie ma znaczenia, a sam samochód traktuje tylko jako narzędzie do prostego przemieszczania się. I jeszcze jedno chciałem dorzucić w tym temacie. Proszę zauważyć jak bardzo w ostatnich latach rozwinęły się koreańskie samochody. Kia, Hyundai, teraz SSangYong. Ten kraj rozwija się z dnia na dzień. Nie ma na świecie producenta samochodów, którego postęp byłby tak wielki jak właśnie tych marek. Szkoda tylko, że u nas nic w te stronę się nie dzieję. Co jakiś czas słychać wzmiankę o naszym supersamochodzie Arinerra, ale jakoś data premiery wciąż jest tajemnicą.

bmw

I najnowsze info z tego tygodnia, czyli facelifting BMW serii 1. Wiem, że słowo „facelifting” i jego następnik w postaci dowolnej niemieckiej marki nie niesie za sobą nic szczególnego, ale tutaj coś się jednak zmieniło. Jak to zobaczyłem, to nawet sam pomyślałem, że to jakieś jajca normalnie. Ten lifting to naprawdę coś! Wymienili przednie światła, coś tam pogrzebali przy przednim zderzaku no i według mnie najfajniejsza zmiana czyli tył. Zwłaszcza podoba mi się on w wersji 3-drzwiowej. Jest taki lekko pochylony, jakby sportowy. Może i trochę przypomina jakiegoś koreańca lub Aurisa, ale to tylko moje subiektywne spojrzenie. Proszę mnie za nie nie linczować i nie stawiać do kąta za złe zachowanie. Dla mnie pozytywnie. Jeśli tak mają wyglądać faceliftingi to jestem na tak.

No i na koniec najważniejsze wydarzenie minionego tygodnia, który w prawdzie się jeszcze nie skończył, czyli największy i najbardziej prestiżowy konkurs jaki tylko istnieje w motoryzacji. Każdy producent projektuje swoje samochody właśnie z myślą pod te wydarzenie i marzy, aby pokazać się w nim z jak najlepszej strony. Mowa oczywiście o Ulubionym Samochodzie Blogosfery, czyli konkursie sławnego na całym świecie i nie tylko Blogomotive. W tym tygodniu rozpoczęły się eliminacje do ścisłego finału i każdy z Was może oddać swój głos wybierając fajniejszą furkę w rzetelnym pojedynku klikając w część 1 i część 2. Miłego klikania.